O nás

Laterna musica je audiovizuální projekt, ve kterém se spojuje především filmová hudba, silné příběhy, vizualita, emoce, a mimohudební přesah.

Základem audiovizuálního koncertu je zpracování kultovních filmových hudeb interpretovaných živě sedmičlenným komorním orchestrem. Ten, byť nedosahující symfonických rozměrů, dokáže vytvořit opravdu grandiózní zvuk za pomoci technických prostředků a rozburácet i největší sály. Proč? Nejen hudba, ale i zvuk je tu jeden z důležitých výrazových prostředků. Spolu s vizuálními efekty, filmovou projekcí a mimohudebním přesahem dokáže synergicky působit na diváka. A pak je už jen na tvůrcích, jak tahají za nitky výrazových prostředků a hrají si s diváckými emocemi a jejich vnímáním. Ponořte se s námi na okamžik do světa filmu – té nejúžasnější továrny na iluze, a možná naleznete nový rozměr hudby, nové souvislosti, nové otázky, zamyšlení se nad sebou samým. Pamatujete si na kamaráda z hvězd E. T. mimozemšťana? A na jeho slavnou „E. T. phone home“? Nezapomeňte také na tuhle: „Be good!“

Na koncertě nebude určitě chybět filmová hudba Nino Roty, Ennia Morriconeho, Johna Williamse nebo Hanse Zimmera. Najdete tu myšlenky, které do filmů vkložil Steven Spielberg, Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock nebo třeba Dan Brown. A po koncertě budete ještě dlouho přemýšlet nad poselstvím Federica Felliniho, Forresta Gumpa, nebo třeba Fredieho Mercuryho a jeho příběhu Bohemian Rhapsody.

VRAŤTE SE KE SVÝM LÁSKÁM!

Autor projektu: Tomáš Kubec http://zvukove-studio.cz/index.php?mv=mistr-zvuku

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V představení se setkáte s hudbou a hrdiny filmů Forrest Gump, E. T. – Mimozemšťan, Amelie z Montmartru, Matrix, Bohemian Rhapsody, Kung Fu, Skyfall, Angelika, Psycho a mnoha dalších.

Facebook: Laterna Musica - filmová hudba live

Koncert

plakat

Facebook